DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Czym się kierować przy wyborze pościeli dla dzieci z atopowym zapaleniem skóry?

Jeśli zajrzałeś na tę stronę to zapewne już wcześniej spotkałeś się z atopowym zapaleniem skóry. Choroba ta najczęściej pojawia się w wieku przedszkolnym oraz szkolnym i dotyczy coraz większej liczby dzieci. Problem ten spotyka około 20% z nich. Oznacza to, że większość z nas zna kogoś, kogo dotknęło atopowe zapalenie skóry. Może to być twoja pociecha, bądź ktoś bliski z rodziny lub grona przyjaciół. Atopowe zapalenie skóry bywa niezwykle uciążliwe dla dziecka, gdyż objawia się w postaci suchej i swędzącej skóry, a niekiedy zapaleniem spojówek i wypieków na twarzy. Skóra małych dzieci jest bardzo delikatna, a w przypadku atopowego zapalenia skóry mówimy o szczególnym stopniu wrażliwości.

Jak w takiej sytuacji zadbać o ochronę i komfort naszego malucha przy wyborze tkaniny, z której wykonana jest pościel?

Na szczęście dzisiejsza wiedza oraz świadomość społeczeństwa sprawia, że choroba ta nie jest już tak dużym problemem i istnieją produkty, które sprawiają, że sen twojego dziecka może być przyjemny i bezbolesny.

Pościel, którą polecam to nie tylko najlepszy wybór dla osób cierpiących na choroby skóry, bądź alergików. Owszem, osoby te zapewne najbardziej odczują na własnej skórze jej wszelkie zalety, ale sekret tkwi w wysokiej jakości materiałów i tkanin, na dotyk których zasługuje skóra każdego z nas. To też filozofia, która towarzyszy mi od początku mojej obecności w tej branży. Zależy mi, aby być jak najbliżej przyrody i z nią współegzystować poprzez wybór tkanin naturalnych, trwałych i cechujących się najwyższą jakością, którą marka Moonula gwarantuje.

Stawiaj na tkaniny bliskie naturze.

Zanim utulimy naszą pociechę do snu, niezwykle ważne jest, aby bezpośredni kontakt z jego skórą miały materiały luźne i przewiewne. Pościel powinna być wykonana z najdelikatniejszych tkanin. Najlepszym wyborem będą tutaj bawełna, len oraz szczególnie polecane przeze mnie włókna konopne.

Warto wiedzieć, że u najmłodszych dzieci, atopowe zapalenie skóry i związane z nim zmiany skórne występują najczęściej w okolicach głowy i policzków. Widzimy więc, że sam dobór odpowiedniej piżamy nie zapewni naszemu dziecku pełnej ochrony i komfortu podczas snu. Dlatego tak ważny jest również odpowiedni dobór tkaniny, jaką poszyta jest kołdra oraz poduszka. Zwracajmy uwagę na to, aby były delikatne w dotyku, miękkie i nie zawierały żadnych ozdobników, które mogą wywołać podrażnienie lub pieczenie skóry dziecka.  Doskonałym rozwiązaniem jakie tutaj się sprawdzi, są oferowane przez Moonula nadruki, które w żaden sposób nie zmieniają zdrowotnych właściwości materiału, ale sprawiają, że pościel dla dzieci z alergią nie musi być szara i smutna. Uważam, że jest to szczególnie ważne, aby w najmłodszych latach nie pozbawiać dziecka jego kolorowego świata marzeń i inspiracji, a te przecież wyjątkowo rozkwitają w trakcie snu i kiedy dziecko do niego się utula.

Zwracajmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonane są pościele i czy jest to tkanina w 100% naturalna. Jest to jeden z najlepszych wyborów dla alergików i osób z chorobami skóry. Tkanina z włókien konopnych jest lekka i bardzo przewiewna, dzięki czemu nie powoduje przegrzewania. Jeśli temperatura pod kołdrą staje się zbyt wysoka, dziecko w naturalny sposób zacznie się nadmiernie pocić, co wywołuje świąd. Naturalnym i niekontrolowanym odruchem w trakcie snu będzie drapanie się, co jest już tylko małym krokiem do zadrapań i ran. Kierowanie się w tym wypadku tylko i wyłącznie ceną i sięganie po materiały syntetyczne, nie będzie rozsądnym wyborem. Delikatna konopia przy kontakcie ze skórą nie powoduje żadnej z powyższych reakcji, co pozwoli ochronić twoje dziecko przed bólem i skaleczeniami, zapewniając mu spokojny sen. Zresztą, nie tylko jemu. Jestem przekonana, że ty także docenisz długą, nieprzerwaną płaczem twojej pociechy noc. A czy można sobie wyobrazić piękniejszy poranek, od widoku szczęśliwej i roześmianej twarzy naszego dziecka?

Włókna konopne to najlepsze naturalne tkaniny hipoalergiczne i antystatyczne.

Najlepszym wyborem tkaniny na kołderkę i poduszkę dla dziecka, będzie zdecydowanie się na pościel konopną. Włókna konopne charakteryzuje ich naturalne pochodzenie, które zapewnia nam bliskość obcowania z naturą oraz delikatność i przyjemną miękkość w dotyku. Jest przy tym bezpieczna i zdrowa dla każdego dziecka. To co wyróżnia włókna konopne to ich naturalne właściwości hipoalergiczne i antystatyczne.

Bardzo ważne jest odpowiednie wietrzenie pościeli. Roztocze kurzu uwielbiają osiedlać się w miejscach wilgotnych i ciepłych, a ich największym przysmakiem jest nasz martwy naskórek. Jeśli właśnie pomyślałeś sobie, że zakamarki poduszki i kołdry twojego dziecka są dla nich idealnym środowiskiem do gromadzenia się, trafiłeś w samo sedno. W jednym łóżku, tych mikroskopijnych rozmiarów pajęczaków może być nawet 1,5 mln. Odchody, które po sobie zostawiają, mogą wywoływać reakcje alergiczne i astmatyczne. Moim zdaniem tkanina konopna jest tutaj optymalnym rozwiązaniem. Nie chłonie zapachów, przeciwdziała rozwijaniu się grzybów i bakterii, a dodatkowo bardzo dobrze przepuszcza powietrze i absorbuje wilgoć. Wpływa to znacząco na zachowanie higieny i czystości w naszych łóżkach.

Nie bój się stawiać na rozwiązania ekologiczne. Najczęściej idą one w parze z najwyższą jakością.

Dobrym pomysłem jest wybór tkanin w naturalnych odcieniach, które nie zawierają barwników chemicznych mogących podrażnić skórę malucha. Warto wiedzieć, że wiele pościeli ma szkodliwy skład, zawiera formaldehydy, AZO, alidikarb i paration. Używa się ich do barwienia i przeciwdziałania gnieceniu. Są to bardzo silne alergeny, które mogą powodować alergie i zapalenia skórne oraz podrażniać drogi oddechowe. Wybierając pościel konopną stawiasz więc na profilaktykę, która jest szczególnie ważna u dzieci i dorosłych z już zdiagnozowanymi alergiami i chorobami skóry, takimi jak atopowe zapalenie skóry.

Produkty z włókien konopnych już na etapie produkcji są bezpieczne i zdrowe. Tkanina konopna posiada wiele prozdrowotnych właściwości, a co za tym idzie, wykonana z niej pościel jest naturalną alternatywą dla produktów z bawełny i tkanin syntetycznych, w których bakterie mogą przetrwać do kilku miesięcy.

W DNA firmy Moonula jest również troska o środowisko naturalne. Uważam, że dobry produkt to także taki, który nie powstaje kosztem naszej matki natury. W Moonuli szyję pościel z tkaniny w 100% z włókien konopnych, 100% organicznej i w 100% biodegradowalne. Używam tylko naturalnych nici bawełnianych, drewnianych guzików i opakowań całkowicie z recyklingu i ulegających biodegradacji. Tkanina konopna, jak również nici posiadają certyfikat OEKO-TEX. Farba, którą zadrukuje produkty wytworzona jest na bazie naturalnych składników, m.in. oleju lnianego, a informacje, które dołączam do wysyłki drukowane są na papierach 100% recyklingowych z certyfikatami EcoLable i FSC. Dokładam wszelkich starań, żeby każdy element marki Moonula był zgodny z moją wewnętrzną potrzebą dbania o naturę.

Wybierając pościel dla dziecka z atopowym zapaleniem skóry kierujmy się naturalnymi instynktami i starajmy się być jak najbliżej natury. Wybierajmy tkaniny naturalne, stawiamy na minimalizm, a każdego poranka skóra naszej pociechy będzie zdrowa i delikatna, a na twarzy zarówno małego dziecka, jak i rodziców zagości uśmiech. A czyż nie jest to najpiękniejszy start każdego dnia, o jakim marzy rodzic?