DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Dlaczego pościel konopna Moonula jest taka eko?

W moim codziennym życiu jestem osobą świadomą ekologicznie i staram się to przekładać również na sferę zawodową. Uważam, że czasy pogoni za pieniędzmi kosztem środowiska naturalnego to już kończący się wstydliwy rozdział naszej historii. Co więcej, możemy tworzyć ekologiczne produkty wykorzystując jak najwięcej tkanin naturalnych, trwałych, nadających się do ponownego wykorzystania w procesie recyklingu, równocześnie uzyskując najwyższą jakość produktu przynoszącego wymierne korzyści finansowe.

Takie DNA ma w sobie marka Moonula i naturalna pościel konopna, do której staram się Was przekonać.

Blisko natury i blisko człowieka

Bardzo ważnym jest, aby bezpośredni kontakt z naszą skórą miały materiały luźne i przewiewne. Pościel powinna być wykonana z najdelikatniejszych tkanin. Najlepszym wyborem w tej kwestii są włókna konopne.

Zwracajmy uwagę na to, z jakiego materiału wykonana jest pościel i czy są to włókna w pełni naturalne. Tkanina konopna to jeden z najlepszych wyborów dla alergików i osób z chorobami skóry. Tkanina z włókien konopnych jest lekka i bardzo przewiewna, dzięki czemu nie powoduje przegrzewania. Jeśli temperatura pod kołdrą staje się zbyt wysoka, automatycznie zaczniemy się nadmiernie pocić. Naturalna pościel konopna pozwala tego uniknąć i zapewnia nam zdrowy i bezpieczny sen.

Włókna konopne charakteryzuje ich naturalne pochodzenie, które zapewnia nam bliskość obcowania z naturą oraz delikatność i przyjemną miękkość w dotyku. To co wyróżnia włókna konopne to ich naturalne właściwości hipoalergiczne i antystatyczne. Zalet tych nie pomniejszy nawet wielokrotne pranie.

W DNA firmy Moonula jest troska o środowisko naturalne. Uważam, że dobry produkt to także taki, który nie powstaje kosztem natury. W Moonuli szyję pościel z tkaniny w 100% z włókien konopnych, 100% organicznej i w 100% biodegradowalne. Używam tylko naturalnych nici bawełnianych, drewnianych guzików i opakowań całkowicie z recyklingu i ulegających biodegradacji. Farba, którą zadrukuje produkty wytworzona jest na bazie naturalnych składników, m.in. oleju lnianego, a informacje, które dołączam do wysyłki drukowane są na papierach 100% recyklingowych. Dokładam wszelkich starań, żeby każdy element marki Moonula był zgodny z moją wewnętrzną potrzebą dbania o naturę oraz miał najwyższą jakość.

Wybierając pościel kierujmy się naturalnymi instynktami i starajmy się być jak najbliżej natury. Wybierajmy tkaniny naturalne, stawiajmy na minimalizm, a każdego poranka nasza skóra będzie zdrowa i delikatna.

W zdrowym ciele, zdrowy duch

Tkanina konopna nie zatrzymuje zapachów, przeciwdziała rozwijaniu się grzybów i bakterii, a dodatkowo bardzo dobrze chłonie wilgoć i przepuszcza powietrze. Wpływa to znacząco na zachowanie higieny i czystości w naszych łóżkach, zapewniając zdrowy i bezpieczny sen.

Dobrym pomysłem jest wybór tkanin w naturalnych odcieniach, które nie zawierają barwników chemicznych mogących podrażnić skórę. Warto wiedzieć, że wiele pościeli ma szkodliwy skład, zawiera bardzo silne alergeny, które mogą powodować alergie i zapalenia skórne oraz podrażniać drogi oddechowe. Używa się ich do barwienia i przeciwdziałania gnieceniu.

Tkanina konopna posiada wiele prozdrowotnych właściwości, a co za tym idzie, wykonana z niej pościel jest naturalną alternatywą dla produktów z bawełny i tkanin syntetycznych, w których bakterie mogą przetrwać do kilku miesięcy. Dzięki zawartemu w konopi naturalnemu filtrowi UV, korzystanie z wykonanych z niej materiałów zapewnia ciału naturalną ochronę przed promieniowaniem.

Ekologiczna już od wczesnego etapu produkcji

Produkty Moonula z włókien konopi już na etapie produkcji są bezpieczne i zdrowe.

Woda jest najważniejszym składnikiem życia i stanowi około 70% naszej masy ciała. Według szacunków, wyhodowanie bawełny wymaga zużycia mniej więcej 10 000 litrów wody na świecie na każdy kilogram tej tkaniny. Taka ilość wystarczy zaledwie na wyprodukowanie twojego t-shirta czy jednej pary jeansów. Statystyczny Polak na zużycie takiej ilości wody potrzebuje około 6 lat! Tak ogromnym marnotrawstwem H2O przyczyniamy się do powstawania na świecie terenów, które trapi susza, prowadząc bezpośrednio do obumierania roślin oraz pozbawiając ludzi i zwierząt świeżej wody niezbędnej do życia. Plantacja konopi siewnych to oszczędność nawet do 70% zużytej ilości wody w procesie produkcji tego samo kilograma materiału! Dzieje się tak między innymi dlatego, że konopie rosną bardzo szybko. 

Produkcja konopi jest również o wiele bardziej wydajna od pozyskiwania bawełny. Włókna te są w stanie rosnąć do 2 razy szybciej, a do tego na tej samej powierzchni mieści się 2 do 3 razy więcej tkaniny konopnej względem bawełny. Taka wydajność ma uzasadnienie zarówno z ekonomicznego punktu widzenia, jak i znacznie spowalnia wycinkę lasów i zagospodarowanie coraz to nowszych terenów pod uprawy. Tkanina konopna jest ponadto w pełni biodegradowalna, nie wymaga nawożenia i można sadzić ją ponownie w tym samym miejscu nawet na mniej żyznych glebach. Dzięki niewielkiej zawartości THC, konopie w naturalny sposób zapewniają sobie ochronę przed szkodnikami, a do tego same niszczą wszystkie wyrastające wokół chwasty. Nie trzeba więc używać w tym celu bardzo szkodliwych dla środowiska środków chemicznych, również w późniejszym etapie obróbki mechanicznej przy oddzielaniu włókien od kory i tworzeniu nici.

Dla kontrastu, do wzrostu bawełny wymagane jest użycie bardzo dużej ilości pestycydów. Pomimo pozytywnego trendu w ostatnich latach, jakim jest zwracanie się ku uprawie bawełny ekologicznej, użycie pestycydów do produkcji bawełny stanowi aż 25% ich ogólnego światowego udziału. Korzystanie z nich niesie za sobą złe skutki w postaci zanieczyszczenia wody, a ponadto związki chemiczne są w stanie utrzymać się na tkaninie aż do momentu, w którym pościel trafia do twojego domu i może spowodować podrażnienia przy kontakcie ze skórą. Warto również pamiętać, iż na bezpośredni kontakt z pestycydami narażeni są bezpośrednio pracownicy przebywający na plantacjach bawełny i przy późniejszej jej obróbce.

Uff, to była duża dawka informacji. Podsumujmy więc, dlaczego naturalna pościel konopna Moonula jest taka eko? Pościel konopna ma właściwości hipoalergiczne i antystatyczne, chłonie wilgoć i przepuszcza powietrze, nie zatrzymuje zapachów, a co najważniejsze nie degraduje środowiska naturalnego w procesie produkcji.