DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Masz problem ze snem? Zmień poszewki na pościel naturalną, a lepiej wypoczniesz! 

Wiercisz się, a upragniony sen nie nadchodzi? Próbujesz przewietrzyć sypialnię lub zmienić godziny, w których kładziesz się do łóżka? Wdrażasz wieczorne rytuały mające Cię wyciszyć? Jeśli mimo usilnych starań nic nie skutkuje, to może przyjrzyj się uważnie swojej pościeli? Tak, ona również ma duży wpływ na to, czy się wyśpisz. 

Praktyczność oraz wygoda. Czy pościel może mieć obie te cechy? 

Wiele osób w trakcie wyboru pościeli do sypialni zwraca w pierwszej kolejności uwagę na atrakcyjny wzór. Oczywiście estetyczny wygląd czegoś, co oglądasz każdego dnia, jest istotny. Jednak to, co naprawdę warto wnikliwe sprawdzić, to metka i znajdujący się na niej skład tkaniny. Obawiasz się, że bez syntetycznych dodatków trzeba będzie bardzo uważać na pranie, a później solidnie prasować materiał? 

Współczesna pościel naturalna nie ma już nic wspólnego z trudnymi w pielęgnacji akcesoriami. Zazwyczaj są to włókna charakteryzujące się szeregiem zalet wspomagających dobry sen. Łatwo jest też o nie dbać.

Propozycje takie jak pościel konopna, lniana czy bambusowa wyglądają dobrze nawet po wielu praniach. Zachowują swój kształt i nie przecierają się. Możesz więc mieć w swojej sypialni trwałe poszewki i dodatkowo cieszyć się z ich zalet wspomagających głęboki, regenerujący sen. 

Śpij zdrowo w naturalnej pościeli 

Jak zatem zmiana poszewki na kołdrę i poduszki może wpłynąć na to, że wyśpisz się jak nigdy dotąd? Naturalne tkaniny mają szereg właściwości prozdrowotnych. Rozwiązują tym samym wiele problemów sprawiających, że trudniej jest Ci zasnąć lub budzisz się w ciągu nocy. Przyjrzyjmy się zatem, w czym konkretnie może Ci pomóc pościel konopna lub wykonana z innych naturalnych włókien.

Lepsza cyrkulacja powietrza, czyli spokojniejszy sen 

Nie ma chyba nic gorszego niż niekomfortowa temperatura we własnym łóżku. Z pewnością wybijasz się ze snu, kiedy jest Ci zbyt ciepło lub za chłodno.

Odpowiednia cyrkulacja powietrza to nie tylko kwestia przewietrzenia sypialni, zanim pójdziesz spać. W syntetycznych tkaninach trudno będzie Ci spać nieprzerwanie przez 6–8 godzin bez poczucia, że czas szczelniej się przykryć lub przeciwnie – nieco odkryć, bo robi się za ciepło. 

Pościel naturalna, czyli wykonana z włókien pozyskanych z ekologicznych upraw, najlepiej zadba o Twój komfort termiczny. Działa to podobnie jak w przypadku ubrań, które zakładasz. Przyznaj, że w sztucznych koszulkach czy spodniach niekoniecznie dobrze czujesz się podczas upałów. Zmień więc pościel i śpij spokojnie aż do rana.

Księżniczka na ziarnku grochu. Dlaczego pościel powinna być miękka? 

Może nie jesteś jak bohaterka znanej bajki, ale miękka pościel to jeden z kluczowych aspektów efektywnego snu. Każdy ma inną wrażliwość i to, co dla jednej osoby będzie do zaakceptowania, innej będzie przeszkadzać.

Czasami przyczyną wielokrotnych pobudek okazuje się szorstkość materiału. Możesz nie zwracać na to uwagi w trakcie zasypiania, ale w nocy, kiedy zmieniasz pozycję, Twoje ciało daje Ci znać, że nie jest mu zbyt wygodnie.

Pościel konopna lub lniana wyróżnia się swoją miękkością i w przyjemny sposób otuli Cię, gdy śpisz. Jeśli ważny jest dla Ciebie komfort, to z pewnością poprawisz go dzięki zmianie poszewek na naturalne. 

Alergia, która nie przeszkadza spać. Hipoalergiczna pościel w trosce o zdrowy wypoczynek

Alergicy wiedzą, jak źle wpływa na ich komfort kontakt ze sztucznymi włóknami. Mogą one powodować swędzące zmiany skórne lub wzmagać katar sienny. Naturalna pościel jest hipoalergiczna. Oznacza to, że została przebadana pod względem jej wpływu na wywoływanie reakcji uczuleniowych.

Jeśli należysz do grupy osób zmagających się z tym problemem, postaw na pościel konopną lub lnianą. Przykre objawy powinny w końcu przestać Ci dokuczać. 

Natura w trosce o dobry sen 

Naturalna pościel znacznie poprawi jakość Twojego snu. Czasami pobudki powodują drobne niedogodności. Zmień poszewki, aby zadbać o swoje zdrowie i codziennie się wysypiać. Dla pewności nastaw budzik, bo może być Ci tak wygodnie, że nie będziesz miał ochoty opuszczać łóżka!