DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Termofor z pestek wiśni – jak go używać i czy pomaga?

Termofor z pestek wiśni sprawdza się w przypadku kolek, bólu zatok czy nawet wtedy, gdy trzeba wykonać zimny okład. Sprawdź, co warto wiedzieć na temat właściwości termoforu z pestek. Mamy dla Ciebie poradnik użytkowania, a także odpowiedź na pytanie, czy jest bezpieczniejszy od tradycyjnego odpowiednika! 

Termofor z pestek wiśni – co to takiego?

Termofor w tradycyjnej formie to nic innego jak pojemnik na gorącą wodę, który służy do ogrzewania konkretnego miejsca na ciele. Stosowali go dziadkowie i rodzice, aby złagodzić np. ból brzucha. Dziś także termofor jest jednym z najlepszych rozwiązań dla dzieci, które mają kolki czy innego rodzaju dolegliwości.

Jego zdrowotne właściwości doceniają też osoby z bólami menstruacyjnymi, wzdęciami, bólami mięśni czy zapaleniem pęcherza. Bezpieczny jest także dla kobiet w ciąży, które szczególnie w trzecim trymestrze mogą mieć poważne problemy z puchnięciem kończyn dolnych lub bólami kręgosłupa.

Jak wygląda termofor? Bezpieczeństwo użytkowania

Formą termofor przypomina poduszkę i najczęściej występuje w formie gumowego pokrowca, do którego wystarczy wlać gorącą wodę. Tradycyjny termofor ma jednak wiele wad. Istnieje ryzyko wylania płynu, a przelewająca się woda jest nieporęczna, przez co przedmiot może wypaść z rąk. Takie sytuacje mogą być bezpośrednim zagrożeniem bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku samodzielnego korzystania przez nieletnich.

Termofor z pestek wiśni redukuje niebezpieczeństwo związane z zalaniem, np. gdy przedmiot zostanie upuszczony. Do tego zazwyczaj jest niewielki, a co za tym idzie – poręczny. Dzięki temu idealnie sprawdzi się w przypadku niemowlaków, a także nieco starszych dzieci, które będą chciały samodzielnie, w bezpieczny sposób, przyłożyć kompres. Nie wywołuje też reakcji uczuleniowej. Alergicy mogą być spokojni!

Termofor z wiśni ma więc wiele zalet. Jednocześnie nie traci na jakości w porównaniu do tradycyjnego odpowiednika. Pestki świetnie magazynują i długo utrzymują ciepło, powoli je uwalniając. W ten sposób nie występuje efekt szybkiego nagrzania, mogącego powodować coś w rodzaju „szoku termicznego”.

Ponadto termofor z pestek wiśni jest ekologiczny. Wykonany z naturalnych materiałów, zachęca do zakupu osoby zwracające uwagę na środowisko – suszone pestki wiśni i bawełniany pokrowiec to sama natura!

Termofor z pestek wiśni nie tylko na ciepło

Termoforu z pestek wiśni możesz używać nie tylko do ocieplania, ale także chłodzenia! Jak to możliwe?

Aby wykonać zimny okład, wystarczy schować termofor w torebce foliowej do zamrażarki na około godzinę. Po tym czasie możesz użyć go do ochładzania opuchlizny, ugryzień owadów czy stłuczeń. 

Pomoże też w zredukowaniu cieni pod oczami, co niejednokrotnie będzie ratunkiem przed ważnym wyjściem na miasto. Ponadto istnieje wiele dowodów na to, że stosowanie termoforu z pestek wiśni do masażu twarzy pobudza krążenie i ma działanie odmładzające.

Termofor z pestek wiśni – jak długo przechowywać w lodówce?

Ponieważ termofor może być świetną pomocą podczas stale nawracających przypadłości, nie tylko worków pod oczami, ale też migreny czy bólu głowy, można przechowywać go w lodówce. Jak często? Bez przerwy!

Jedyna uwaga, którą należy wziąć sobie przy tym do serca, to bezwzględny zakaz prania termoforu z pestkami. Oczywiście, nie ma przeciwwskazań, by przemywać pestki ręcznie – ale w granicach rozsądku. Zbyt częste moczenie będzie redukować cenne właściwości wypełnienia.

Ponieważ niektórzy mogą uznać to rozwiązanie za niezbyt zachęcające, warto wiedzieć, że często termofory z pestkami wiśni mają dodatkową poszewkę. Pokrowiec można więc prać bez obawy o jakość produktu.

Jak przygotować termofor z pestek wiśni do użytku?

Jeśli oprócz zalet termoforu na zimno, będziesz czerpać także z jego właściwości na ciepło, dowiedz się, jak go odpowiednio przygotować.

Proces ogrzewania wypełnienia trwa znacznie krócej. Wystarczy włożyć termofor do nagrzanego na około 150 stopni Celsjusza piekarnika – odpowiedni czas to ok. 5 minut. Średnia moc mikrofalówki zapewnia te same efekty w 30 sekund. Jeszcze jedną opcją jest położenie termoforu na kaloryferze. W takim przypadku wystarczy 20 minut, by cieszyć się cennymi właściwościami. Ciepło utrzymuje się około godziny, choć już po upływie kilku lub kilkunastu minut temperatura produktu zacznie spadać. 

Odpowiednio ciepłe pestki będą wspaniałym rozwiązaniem dla cery suchej i mieszanej – ponieważ rozgrzeją i otworzą pory. Właściwe schłodzenie za to pomoże cerze tłustej i trądzikowej, znacząco zmniejszając stany zapalne i poprawiając koloryt cery. To jeden z najlepszych sposobów na ukrwienie twarzy i poprawienie jędrności skóry.

Jakby tego było mało, wysokiej jakości termofor o dobrze dobranej tkaninie ma właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybiczne.

Warto wiedzieć, że nagrzany termofor będzie wydzielać delikatny, wiśniowy aromat. Jeśli marzysz o wieczornym odpoczynku połączonym z pielęgnacją twarzy, to idealne rozwiązanie!

Termofor z pestkami wiśni jako zabawka sensoryczna

Ciekawym zastosowaniem termoforu z pestkami wiśni jest użycie go jako zabawki sensorycznej dla najmłodszych. Przerzucanie woreczka między rączkami rozwija mięśnie dłoni, a noszenie na głowie wyrabia nawyk utrzymania prawidłowej postawy. Zabawę można połączyć z procesem leczenia, np. podczas przeziębienia, gdy dziecko potrzebuje ogrzania.

Czy termofor z pestek wiśni da się zrobić samemu?

Termofory są coraz popularniejsze, również dlatego, że można je zrobić samodzielnie. Nie jest to jednak tak proste, jak mogłoby się wydawać. 

Aby wykonać termofor, trzeba wydrylować około dwóch kilogramów wiśni (niektóre instrukcje mówią o kilogramie, choć według specjalistów to za mało, by przedmiot grzał i chłodził wydajnie), pestki dokładnie oczyścić, umyć i wysuszyć. Następnie należy wsypać je do małej poszewki na poduszkę i związać. Nie jest to rozwiązanie bardzo estetyczne, ale najłatwiejsze dla tych osób, które nie przepadają za robótkami. Jeśli lubisz szyć, możesz wykonać pokrowiec na termofor. W internecie znajdziesz wiele filmów DIY!

Nie da się ukryć, że samodzielne wykonanie termoforu bywa ryzykowne. Wymaga dokładnego oczyszczenia pestek, a także zastosowania takiego materiału, który szybko nie ulegnie zabrudzeniu. Brak dodatkowej poszewki to kolejne utrudnienie, które sprawia, że termofor należy prać ręcznie.

Dlaczego lepiej kupić gotowy termofor z pestek wiśni?

Czasem najlepszą opcją jest zakup gotowego termoforu z pestek wiśni. Znajdziesz go w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, a także aptekach.

Warto wiedzieć, że gotowe produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i zostały sprawdzone pod kątem tego, jak długo należy je chłodzić i ogrzewać, aby spełniały swoje zadanie. Wykonany własnoręcznie termofor nie da Ci przewidywalnych efektów. Niestety, raz przegrzany termofor traci też swoje cenne właściwości.

Stylowe i ekologiczne termofory w sklepie Moonula

Pięknie wykonane termofory, idealne na prezent, ale także wymarzone do domowego użytku, znajdziesz m.in. w sklepie Moonula. Ponieważ do ich tworzenia wykorzystywane są tylko naturalne materiały, np. tkanina konopna, produkt jest idealnym rozwiązaniem nie tylko dla dorosłych, ale także dzieci.

Nie tylko bóle, ale też roztocza i kurz mogą przestać być Twoim problemem. Wybierając produkty wykonane z hipoalergicznej i antystatycznej tkaniny konopnej, stawiasz na profilaktykę w walce z alergiami i jesteś bliżej natury. Zaopatrz się w termofor z pestek wiśni i zapewnij sobie ulgę i relaks od schorzeń oraz zmęczenia.