DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Tkanina konopna, czyli produkt wpisujący się w ideę weganizmu

W poprzednich wpisach przedstawiłam Ci pościel Moonula jako produkt ekologiczny – w pełni organiczny i biodegradowalny. Jednak pościel wytworzoną z włókien konopnych można nazwać też produktem w 100% wegańskim. 

Jeżeli czytasz tego bloga, to prawdopodobnie bliskie są Ci tematy związane z dbaniem o środowisko i zwierzęta. Te dwie kwestie właściwie łączą się ze sobą, ponieważ produkty EKO to takie, które nie powstają kosztem natury – a elementem natury są przecież zwierzęta!

Właśnie dlatego jestem pewna, że zainteresuje Cię pościel konopna, która nie tylko jest bezpieczna dla środowiska, ale również wpisuje się w ideę weganizmu. 

Weganizm jako styl życia

Weganizm to pojęcie, które najczęściej jest przywoływane w kontekście żywienia. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że tak naprawdę to filozofia i styl życia. Osoby, które żyją zgodnie z założeniami weganizmu, nie tylko nie spożywają produktów zwierzęcych i odzwierzęcych, ale wprowadzają też duże zmiany w innych obszarach życia. 

Głównym założeniem weganizmu jest rezygnacja ze wszystkich produktów, które zostały wytworzone kosztem zwierząt. Dlatego osoby kierujące się tą filozofią rezygnują też z kosmetyków, środków higienicznych, ubrań czy tekstyliów, do których wytworzenia wykorzystano produkty zwierzęce i odzwierzęce lub które testowano na zwierzętach. 

To wszystko sprawia, że pościel naturalna Moonula jest produktem dla osób traktujących weganizm nie tylko jako sposób żywienia, ale też jako filozofię, która swoim zakresem obejmuje najróżniejsze aspekty życia. 

Jak powstaje pościel konopna?

Cały proces produkcji ekologicznej pościeli konopnej rozpoczyna się od zasiania roślin. Po odpowiednim czasie i pielęgnacji konopie zostają zebrane. Warto wspomnieć, że konopie mają naturalną zdolność do ochrony przed szkodnikami. Dzięki temu do ich uprawy nie stosuje się pestycydów. Oznacza to, że nie mają one negatywnego wpływu na rośliny.

Teraz nadchodzi czas na proces przetworzenia rośliny we włókna, z których będzie można wytworzyć naturalną pościel konopną o prozdrowotnych właściwościach. Kluczowym etapem jest oddzielenie włókna od rdzenia rośliny. 

Oczywiście droga od zasiania konopi do wytworzenia gotowego produktu jest długa i skomplikowana, jednak szczegółowy opis czynności wykonywanych przez specjalistów podczas tego procesu nie jest najważniejszy. Istotne dla Ciebie i dla mnie jest to, że podczas produkcji pościeli konopnej nie ucierpiały żadne zwierzęta. 

Niektórzy producenci do wytwarzania ubrań czy tekstyliów stosują kleje zwierzęce czy słynne jedwabniki. Naturalna pościel Moonula do takich produktów nie należy. To dzięki temu, że tkanina wykonana jest z naturalnych włókien konopnych.

Korzyść dla ludzi, korzyść dla zwierząt 

Pościel konopna jest wytwarzana wyłącznie z produktów naturalnych, a do tego charakteryzuje się właściwościami prozdrowotnymi. Korzystanie z niej to korzyść zarówno dla ludzi, jak i zwierząt. Jeśli chcesz zadbać o środowisko i swoje zdrowie, a także zależy Ci na życiu według idei szeroko pojętego weganizmu, pościel wytwarzana z konopi będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem.

Na koniec przypomnę też, że doskonale sprawdzi ona jako pościel dla dzieci, nastolatków i dorosłych, a jej właściwości hipoalergiczne i antybakteryjne czynią ją produktem idealnym zwłaszcza dla alergików oraz dzieci z atopowym zapaleniem skóry.