DARMOWA WYSYŁKA PRZY ZAKUPACH OD 200 ZŁ

Właściwości prozdrowotne pościeli konopnej

Sen ma niebagatelny wpływ na życie każdego z nas. Relaksuje, pozwala nam wypocząć, regeneruje nasz organizm. Zdrowy i bezpieczny sen to niezbędne podstawy zdrowego i szczęśliwego życia. A przecież przesypiamy niemal jego połowę. Większość z nas ma wyrobiony w sobie nawyk liczenia godzin, które przesypiamy w nocy. A ja zachęcam wszystkich do wyrobienia jeszcze jednego. Zwracajmy uwagę na rodzaj pościeli w jakiej śpimy. Nasza skóra wymaga szczególnej pielęgnacji i w pełni na nią zasługuje.

Ja zdecydowałam się w pełni zaufać tkaninom konopnym, które posiadają szereg właściwości prozdrowotnych.

Pościel oferowana przez Moonula jest gwarancją zdrowego i bezpiecznego snu. Wykonane z naturalnej tkaniny konopnej produkty, współegzystują w zgodzie z naturą, a nie jej kosztem. Jest to w pełni ekologiczna pościel, niezwykle miękka i delikatna dla naszego ciała, zawierająca szereg właściwości prozdrowotnych, które wpływają na to, że jest to polecany przeze mnie produkt numer jeden na pościel dla każdego dziecka. Pościel konopna jest bardzo przyjemna w dotyku, lekka i przewiewna. Nie podrażnia i nie powoduje pieczenia. Jest to doskonały wybór dla dzieci zmagających się z różnymi problemami natury dermatologicznej, takie jak atopowe zapalenie skóry.

Dobrym pomysłem jest wybór tkanin w naturalnych odcieniach, które nie zawierają barwników chemicznych mogących podrażnić skórę dziecka. Używa się ich do barwienia i przeciwdziałania gnieceniu. Są to bardzo silne alergeny, które mogą powodować alergie i zapalenia skórne oraz podrażniać drogi oddechowe. Ich brak wpływa pozytywnie na jakość tkaniny konopnej, która ma szczególne znaczenie przy wyborze pościeli dla dzieci i dorosłych z już zdiagnozowanymi alergiami i chorobami skóry. Myślę, że jest to argument zdecydowanie przeważający nad opiniami, iż tkanina konopna ulega łatwemu gnieceniu. Wartą podkreślenia zaletą jest również jej naturalny kolor, wpisujący się w najnowsze trendy promujące barwy naturalne i bliskie Ziemi.

Najlepszy wybór nie tylko dla dzieci, ale i alergików

Włókna konopne charakteryzuje ich naturalne pochodzenie, które zapewnia nam bliskość obcowania z naturą oraz delikatność i przyjemną miękkość w dotyku. Jest przy tym bezpieczna i zdrowa dla każdego dziecka. To co wyróżnia włókna konopne to ich naturalne właściwości hipoalergiczne i antystatyczne.

Bardzo ważne jest odpowiednie wietrzenie pościeli. Roztocze kurzu uwielbiają osiedlać się w miejscach wilgotnych i ciepłych. Idealnym środowiskiem do ich gromadzenia się jest pościel, w której mogą żywić się martwym naskórkiem. W jednym łóżku, tych mikroskopijnych rozmiarów pajęczaków może być nawet 1,5 mln. Odchody, które po sobie zostawiają, mogą wywoływać reakcje alergiczne i astmatyczne. Moim zdaniem tkanina konopna jest tutaj optymalnym rozwiązaniem. Nie chłonie zapachów, przeciwdziała rozwijaniu się grzybów i bakterii, a dodatkowo bardzo dobrze przepuszcza powietrze i absorbuje wilgoć. Wpływa to znacząco na zachowanie higieny i czystości w naszych łóżkach.

Produkty z włókien konopnych już na etapie produkcji są bezpieczne i zdrowe. Tkanina konopna posiada wiele prozdrowotnych właściwości, a co za tym idzie, wykonana z niej pościel jest lepszą alternatywą niż pościel szyta nićmi bawełnianymi, w których bakterie mogą przetrwać do kilku miesięcy.

Świetne rozwiązanie dla reumatyków

Pościel z włókien konopnych jest najlepszym wyborem dla cierpiących na reumatyzm, bóle mięśni i kości. Tkaniny naturalne pozwalają skórze oddychać, zapewniając dobrą wymienność powietrza. Pościel konopna fantastycznie reguluje temperaturę ciała podczas snu. Zimą utrzymuje ciepło, a latem delikatnie chłodzi przy wysokich temperaturach. Tkanina konopna pomaga utrzymać cyrkulację i efekt przewiewności materiału, którym się okrywamy, co z pewnością doceni każdy z nas w gorące noce. Dodatkowo niedotleniona skóra w trakcie snu obumiera i podlega szybszemu procesowi starzenia się. Powinniśmy więc nadać wysoki priorytet przy wyborze tkaniny dla kwestii prozdrowotnych, które wpływają pozytywnie również na nasz zdrowy i atrakcyjny wygląd.

Czynników do rozważenia przy zakupie pościeli jest bardzo wiele, a szczególne znaczenie przy wyborze tkaniny warto nadać kwestiom prozdrowotnym. Wybór włókien konopnych to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą żyć w zgodzie z naturą i swoim ciałem oraz nade wszystko dbają o własne zdrowie.